Ширење канализације у Малом Црнићу корак ка модернизацији инфраструктуре

У настојању да унапреди инфраструктурне капацитете и унапреди живот грађана, Општина Мало Црниће планира спровести низ амбициозних пројеката у 2023. години. Међу кључним иницијативама истиче се пројект под називом “Чиста Србија”, усмерен ка изградњи канализационе инфраструктуре у сарадњи са Министарством грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре.

Пројекат “Чиста Србија” има значајан еколошки аспект, а посебно се односи на изградњу канализационе мреже у насељима Мало Црниће, Велико Црниће и Салаковац. Ова инвестиција има за циљ повећање еколошке заштите вода и земљишта на територији општине, обезбеђујући боље услове за живот становништва.

Поред тога, Општина планира изградњу новог вртића, унапређење водоводне инфраструктуре, инвестиционо одржавање атарских путева, одржавање улица у насељима, као и радове на објектима културе, спорта и јавне управе. Ови планирани радови представљају свеобухватан приступ развоју општине, тежећи побољшању квалитета живота грађана.

У оквиру буџета за 2023. годину, посебан нагласак стављен је на подршку пољопривредним произвођачима, с циљем даљег развоја ове делатности на територији општине Мало Црниће. Улагање у пољопривреду сматра се кључним фактором за економски развој, с обзиром на значајан удео пољопривредног земљишта на територији општине.

Претходно Нови кораци ка развоју Мало Црниће узбуђено најављује изградњу новог вртића

03:54, 20/09/2024